Nasadzenia pozwolą zazielenić teren, który ucierpiał na skutek anomalii pogodowych i działania szkodników.

Fundusz na rzecz zielonych lasów

Przeznaczamy środki na lasy pozbawione celów gospodarczych i ingerencji człowieka. Z obliczeń wynika, że im dłużej drzewo żyje, tym więcej CO2 może związać. Pamiętajmy, że zmiany klimatyczne to wielkie wyzwanie, przed którym stoją ludzie w tym stuleciu, a każdy może przyczynić się do tego, by temu sprostać.

Sadzenie drzew wymaga odpowiedniego przygotowania, doświadczenia i wiedzy specjalistycznej, to zadanie dla ekspertów od lat zajmujących się lasami. Bierzemy pod uwagę warunki prawne, atmosferyczne, ekosystem panujący na danym terenie, jakość gleby, wielkość miejsca do sadzenia i na tej podstawie, wspólnie z nadleśnictwem dobieramy odpowiednie gatunki sadzonek.

Tereny leśne, które powstaną w ramach nasadzeń realizowanych programów będą terenami zabezpieczonymi prawnie przed wykorzystaniem przemysłowym, czyli będzie las z wartościami przyrodniczymi i zdrowotnymi.

Całkowita roczna emisja wynosi średnio 9 ton CO2 na osobę, a 1 drzewo pochłania rocznie ok. 6-7 kg dwutlenku węgla. W zależności od terenu i klimatu na 1 ha można posadzić ok. 600 drzew, więc 2,5 ha lasu odpowiada średniej rocznej emisji CO2 jednej osoby.

Jeśli wciąż zastanawiasz jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze - skontaktuj się z naszym doradcą. Zostaw swój numer i oddzwonimy w ciagu 15 minut.