Certyfikat gwarantuje, że oznakowanie ekologiczne jest przyznawane tylko po dokładnym zbadaniu.

Certyfikacja

Strategiczna komunikacja działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

Blue Angel

Opakowania wykonane w 80% z folii poddanej recyklingowi.

Znak środowiskowy niemieckiego rządu federalnego, który wyznacza wysokie standardy dla produktów przyjaznych dla środowiska. Produkty ze znakiem Blue Angel uzyskały certyfikat zgodnie z podstawą jego przyznawania DE-UZ 30a, co w praktyce oznacza, że składają się w co najmniej 80% -masy całego produktu- z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. W przypadku wykorzystywania tworzyw sztucznych PCR, określono ograniczenie zanieczyszczeń, które wykracza poza ogólne ramy prawne.

Climate Neutral

Produkty neutralne dla klimatu

Certyfikat Climate Neutral to standard dla jasnych i natychmiastowych działań na rzecz klimatu. Zarządzane niezależnie, zaprojektowane z myślą o wpływie na klimat, cieszące się zaufaniem setek marek. Wiarygodny plan klimatyczny ma teraz kluczowe znaczenie dla wszystkich firm. Niezależnie od tego, czy jesteś pionierem zrównoważonego rozwoju, czy dopiero zaczynasz, zachęcamy do przyłączenia się do naszego ruchu.

TÜV - OK compost INDUSTRIAL

Opakowania kompostowalne

Certyfikat zgodny z normą EN 13432, to gwarancja biodegradowalności w przemysłowej kompostowni. Produkty certyfikowane znakiem OK compost nadają się do kompostowania w kompostowniach przemysłowych, w temperaturach od 55 do 60° C. Rozkład dotyczy wszystkich elementów produktu i wszelkich dodatków. Punktem odniesienia dla programu certyfikacji jest zharmonizowana norma EN 13432:2000. Każdy produkt zawierający logo OK compost jest tym samym zgodny z wymaganiami dyrektywy UE w sprawie opakowań (94/62 / EWG). Wyzwania – nie każdy produkt może otrzymać ten certyfikat, ponieważ nie wszystkie elementy są kompostowalne.

FSC

System certyfikacji pozwala odróżnić wyroby z drewna, które pochodzą z odpowiedzialnej gospodarki leśnej stanowiący wartość dodaną.

Program ten opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej oraz na zasadach umożliwiających śledzenie handlu i produkcji produktów z drewna pochodzących z certyfikowanych lasów. Certyfikacja FSC jest dobrowolnym standardem ukierunkowanym na wspieranie odpowiedzialnej gospodarki leśnej w skali globalnej. Wszystkie produkty posiadające certyfikat FSC zostały poddane weryfikacji na całej długości łańcucha dostaw – od pochodzenia do końcowego przeznaczenia.

Table of Contents

Jeśli wciąż zastanawiasz jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze - skontaktuj się z naszym doradcą. Zostaw swój numer i oddzwonimy w ciagu 15 minut.