Rozwiązania RFID

Informacje związane z płynnym działaniem logistycznym są przesyłane w czasie rzeczywistym

W obszarze bezpieczeństwa i autoryzacji, technologia RFID zapewnia możliwość jednoznacznego zidentyfikowania obiektu, osoby lub zwierzęcia.

Odpowiednie skonfigurowanie zestawów RFID pozwala na zarządzanie gospodarką materiałową, zarządzanie łańcuchem dostaw, zastosowanie w paszportach, dowodach osobistych, identyfikacji zwierząt i działanie w wielu dziedzinach przemysłu.

Automatyka w logistyce i produkcji

Stosowanie tagów RFID w produkcji przekłada się na zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów. W przeciwieństwie do standardowych kodów kreskowych znaczniki RFID są odporne na surowe warunki panujące w procesie produkcji. Otarcia, zabrudzenia i inne uszkodzenia mechaniczne sprawiają że zwykły kod nie nadaje się do odczytu.

Zarządzanie środkami trwałymi

Technika RFID ma zastosowanie  do ewidencji i inwentaryzacji majątku przedsiębiorstwa w trudnych warunkach. Cały proces ewidencji i inwentaryzacji jest maksymalnie zautomatyzowany dzięki czemu można znacznie zminimalizować ryzyko błędów spowodowane czynnikiem ludzkim.

Zastosowanie RFID w zarządzaniu RTI

Wdrażamy  RFID  w funkcjonujących  i projektowanych systemach RTI. Bazując na wieloletnim doświadczeniu naszych specjalistów dobierzemy odpowiednie rozwiązanie i system instalacji, w powiązaniu z oczekiwanym zasięgiem odczytu, wytrzymałością na temperatury, szybkością odczytu, czasem eksploatacji, pojemnością, rodzaj materiału RTI oraz sposobem montażu.

System RFID składa się z dwóch komponentów, czyli transpondera umieszczonego na obiekcie, który ma być identyfikowany oraz czytnika, odczytującego dane zapisane w znaczniku.

Znaczniki (tagi) składają się z miniaturowego układu scalonego, w którym można zapisać kilkunastobajtową informację. Tagi mogą posiadać własne źródło zasilania i wtedy mówimy o tagach aktywnych lub nie posiadać zasilania, czyli tagi pasywne. Transpondery pasywne są zasilane poprzez indukcję energii pochodzącej z nadajnika. Energia z fali radiowej, wystarczy do wysłania zwrotnej informacji do czytnika.

Czym jest RFID i jak działa

RFID jest systemem identyfikacji radiowe, który przechowuje informacje w urządzeniach nadawczo-odbiorczych nazywanych transponderami lub tagami. Zawarte w nich informacje mogą opisywać poszczególne części na linii produkcyjnej, towary w czasie transportu, położenie przedmiotów, identyfikować pojazdy, osoby lub zwierzęta. 

Nasze produkty

Prawidłowo zaprojektowana oraz wdrożona sieć czytników umożliwia pełne śledzenie i zapisywanie pozycji wszystkich obiektów wyposażonych w odpowiednie tagi na konkretnym terenie.

Plomby RFID

Plomby zabezpieczające z komunikacją radiową

Tagi RFID

Lorem ipsum dolor sit amet

Terminale i anteny RFID

Lorem ipsum dolor sit amet

Skanery kodów

Lorem ipsum dolor sit amet

Jeśli wciąż zastanawiasz jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze - skontaktuj się z naszym doradcą. Zostaw swój numer i oddzwonimy w ciagu 15 minut.