Tagi RFID

TAGI PASYWNE (NALEPKI, ŻETONY)

Są aktywowane przez antenę, która znajduje się w pobliżu. Brak własnego zasilania pozwala na tworzenie znaczników o małych rozmiarach co daje szerokie możliwości zastosowania. Skuteczność tagów pasywnych pozwalająca najczęściej na odczyt z odległości nie większej niż 0.5 m, ale w zależności od częstotliwości wykorzystywanej anteny odległość może się zwiększyć nawet do kilku metrów.

TAGI AKTYWNE

Posiadają własne źródło zasilania, dzięki czemu są wyposażone w większą pamięć i mogą nawiązać długie połączenie z anteną. Takie rozwiązanie sprawia, że taki pasywne są bardzo dokładne i mogą działać na dystansie nawet kilkuset metrów.

TAGI SEMIPASYWNE

Źródło zasilania jest wykorzystywane jedynie do zasilania układu mikroprocesora, natomiast sygnał jest aktywowany przez antenę. Tagi pół-pasywne to rozwiązanie, które jest dokładniejsze niż znaczniki pasywne, dzięki czemu działają na większych odległościach i mają większą dokładność odczytu.
Podobne produkty

Plomby RFID

Lorem ipsum dolor sit amet

Terminale i anteny RFID

Lorem ipsum dolor sit amet

Skanery kodów

Lorem ipsum dolor sit amet

IoT

Lorem ipsum dolor sit amet

Jeśli wciąż zastanawiasz jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze - skontaktuj się z naszym doradcą. Zostaw swój numer i oddzwonimy w ciagu 15 minut.