Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Polityka prywatności
 

Zastosowania kopert bezpiecznych

 

Transport wartościowych przedmiotów, ważnych i poufnych dokumentów czy przechowywanie lub przekazywanie gotówki, to czynności wymagające stosowania pewnych zabezpieczeń.

 

b5-transparentna-01

Zarówno banki, instytucje państwowe jak i laboratoria albo inne prywatne firmy stosują do tego celu koperty depozytowe. Są to technologicznie rozwinięte produkty, które dzięki wykorzystaniu bardzo zaawansowanych materiałów, zapewniają wysoki standard bezpieczeństwa podczas ich użytkowania.

 

Konstrukcja i zabezpieczenia kopert to specjalnie zaprojektowane rozwiązania, które dzięki stosowanym indykatorom pozostawiają ślady ingerencji termicznej lub mechanicznej. Koperty bezpieczne świetnie sprawdzają się, kiedy trzeba zabezpieczyć pieniądze, klucze czy raporty. Są idealne, by wysłać kartę dostępu, pin, a nawet próbki zbóż lub inne materiały dostarczane do ekspertyzy.

 

Koperty wykonane są z przeźroczystej lub nieprzeźroczystej koekstrudowanej folii (wielowarstwowa folia zgrzewana pod wysokim ciśnieniem) o odpowiedniej ilości warstw i grubości (zależnej od przeznaczenia koperty). Same koperty posiadają wiele zabezpieczeń (np. boczne zgrzewy koperty zabezpieczone są przez mikrodruk), natomiast elementem decydującym o poziomie bezpieczeństwa kopert depozytowych jest poziom bezpieczeństwa zastosowanej taśmy plombującej. Standardowym rozwiązaniem w kopertach secure BAG jest taśma high security zawierająca wszystkie możliwe identyfikatory wykazujące próby włamania przy pomocy wszelkich znanych metod (do mechanicznych, przez termiczne aż do chemicznych).

 

 ZASTOSOWANIE KOPERT DEPOZYTOWYCH

• Przechowywanie i transport pieniędzy

• deponowanie kodów PIN

• przesyłanie poufnych, dokumentów, ofert przetargowych

• zabezpieczanie kluczy i kart dostępowych

• zabezpieczanie próbek albo dowodów rzeczowych

BEZPIECZEŃSTWO I ROZWIĄZANIA

• Wykonane z trwałych, wytrzymałych materiałów

• Stosowanie taśmy klejącej high security

• Mikrodruk na zgrzewie

• Odporne na wilgoć, pęknięcia i przetarcia

• Prosta identyfikacja dzięki stosowanej numeracji i kodom kreskowym

• Dostępne w kilku rodzajach i rozmiarach

• Certyfikat bezpieczeństwa Laboratorium kryminalistyczne
(Instytut Mechaniki Precyzyjnej wraz ze specjalistami
z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego
Komendy Głównej Policji w Warszawie)

 

 

tvp-sb

 Wiadomości TVP październik 2012


INDYKATORY, CZYLI TO, CO UJAWNIA PRÓBĘ MANIPULACJI

Czynnikiem decydującym o wysokim poziomie bezpieczeństwa kopert SecureBAG jest konstrukcja wykonana z wytrzymałej, koekstrudowanej folii oraz rodzaj zastosowanej taśmy klejącej.


Taśma low security wykorzystuje warstwę kleju permanent, takiego jak w kopertach kurierskich, wykazującego próby włamania mechanicznego. Koperta middle security posiada taśmę plombującą wykazującą ślady ingerencji przy prostych metodach włamań. Taśma high security jest dodatkowo wyposażona w indykatory termiczne i wilgotnościowe. Ten typ taśmy odznacza się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, co zostało potwierdzone akceptacją Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Taśma ujawnia próby włamania przy zastosowaniu wszelkich obecnie znanych metod manipulacji (mechanicznej, przy działaniu niską oraz wysoką temperaturą a także metodzie wilgotnościowej).

 

sb 0002 3-wys tempSpecjalny nadruk reagujący na wysoką temperaturę  

Taśma High Security ujawnia czerwony wzór przy próbie otwarcia koperty, poprzez  działanie wysoka temperaturą

sb 0003 1-mechanicznyKlej nie tracący właściwości w niskich temperaturach

W niskiej temperaturze taśma zachowuje swoje właściwości klejące i ujawnia napisy ostrzegawcze

 

sb 0000 4-wilgotnosciFarba

wodorozcieńczalna

Specjalny rodzaj farby rozpuszczalnej w wodzie. Uwidacznia próbę włamania do

koperty z taśmą high security, poprzez rozmycie lub całkowite zniknięcie napisu SecureBAG

sb 0001 2-nis tempWielowarstwowa taśma z mikronacięciami

Odpowiednio gruba warstwa kleju przy próbie odklejenia ulega rozwarstwieniu

w postaci napisów ostrzegawczych STOP lub innych

 

Wyjątkową odmianą kopert SecureBAGkoperty bezpieczne przeznaczone do transportu banknotów w walizkach barwiących. Są to produkty dedykowane do przewożenia gotówki, ich zabezpieczenie polega na tym, że w momencie kradzieży aktywowany jest system barwiący, który przenika do wnętrza koperty i trwale zabarwia przynajmniej 10% każdego banknotu.


Koperty do walizek barwiących są zgodne z:

 

- Zarządzeniem Nr 1/2003 Prezesa NBP
- Rozporządzeniem MSWIA 1128 dedykowane do transportu w pojemnikach specjalistycznych

 

 

Jednym z wariantów kopert bezpiecznychworki na bilon. Ponieważ muszą wytrzymać znaczne obciążenie oraz być odporne na przecięcie przez ostre krawędzie monet, wykonywane są ze specjalnej - grubej i wytrzymałej - koekstrudowanej folii LDPE. W przypadku worków, które muszą utrzymać kilkanaście kilogramów monet, stosuje się odpowiednio szeroką taśmę z uchwytem. Do przygotowywania zasiłków kasowych stosuje się małe woreczki strunowe.

 

woreczki na bilon Woreczek strunowy na bilon

xxl-02 Torba XL do przenoszenia bilonu

PRZECHOWYWANIE PRÓBEK ZIARNA, SUROWCÓW I DOWODÓW RZECZOWYCH

Coraz więcej firm jest świadomych faktu, że nawet najstaranniej zabezpieczoną próbkę w woreczku foliowym można z powodzeniem zakwestionować wskazując brak unikalnych cech takiego opakowania (seryjnego numeru) oraz możliwości otwarcia opakowania i podmiany zawartości. W wielu przedsiębiorstwach zauważono, że dotychczasowe sposoby przygotowywania próbek przy wykorzystaniu woreczków foliowych, taśm klejących, sznurka czy też plomb ołowianych jest kosztowne i czasochłonne, a w przypadku reklamacji okazuje się nieskuteczne.


Praktyczne i szerokie zastosowanie kopert depozytowych do przechowywania próbek, spowodowane wprowadzeniem norm HACCP jest najlepszym rozwiązaniem. Użytkownicy kopert przekonali się sami, że jest to prosty i skuteczny sposób zabezpieczania próbek i korzystają z bezpiecznych kopert depozytowych, zanim staną przed faktem podważenia wiarygodności autentyczności próbek.


Koperty SecureBAG znalazły już powszechne zastosowanie w przechowywaniu próbek zbóż, pasz, rzepaku, kukurydzy, węgla i innych materiałów sypkich. Coraz szersze zastosowanie kopert bezpiecznych spowodowało, że są one dostępne we wszystkich popularnych wymiarach, dzięki czemu nie ma problemu z dobraniem potrzebnego formatu koperty do zabezpieczanych aplikacji.

PERSONALIZACJA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, projektujemy i produkujemy niestandardowe koperty depozytowe i do każdej realizacji możemy stosować konkretne rozwiązania:

- nietypowy rozmiar - dowolny projekt graficzny

- poziom bezpieczeństwa koperty

- odpowiednio grube worki depozytowe do transportu bilonu

- koperty dwudzielone na bilon i banknoty

-  wykorzystanie folii bąbelkowej

- wersje kopert z kieszenią na bankowy dowód wpłaty

 

BEZPECZNE KOPERTY DEPOZYTOWE W SKLEPIE SECURITYEXPERT24.COM